Vår industrielle innfrysning og tining sikrer høy kvalitet på dine varer.
Innfrysning
Glacio tilbyr storskala industriell innfrysning og tining i spesialdesignede vindtunneler. Hver tunnel kan fryse inn mer enn 30 tonn fersk vare i døgnet. Hurtig innfrysning gir store kvalitetsfordeler for det fryste produktet. En hurtig innfrysning gir mindre krystallisering i det fryste produktet. Dersom produktet tines riktig sørger den minimerte krystalliseringen for et minimert tinesvinn og et saftigere produkt. For vareeier gir dette et bedre produkt og høyere verdi!
Tining
Å tine store mengder frossen vare på en forskriftsmessig og trygg måte krever riktig utstyr. Det er viktig at krav til temperatur og tid overholdes. Små avvik kan gi store utslag i uønsket bakterievekst og gi dårlig kvalitet. Glacio er en profesjonell og erfaren aktør på industriell tining av matvarer. Vår erfaring, kvalitetssystemer og utstyr sikrer våre kunder tinte produkter som er trygge og med optimal kvalitet.
Hengende slakt
Glacio Rakkestad har utstyr for innfrysning eller tining av hengende slakt. Vi har godkjenning for innfrysning og tining av uemballert produkter, og har mange års erfaring med disse tjenestene.